Martinů/Hindemith Works for viola (2018)

P. Hindemith – Sonata for Viola and Piano op.11/4

B. Martinů – Sonata for Viola and Piano

B. Martinů – Rhapsody Concerto for Viola and Orchestra

P. Hindemith – Trauermusik for Viola and Strings

 

Kristina Fialová – viola, Martin Levický – piano

Czech National Symphony Orchestra

Tomáš Brauner – conductor

Recenze

Hudba obou skladatelů zde zní jako živé svědectví, které má schopnost abstraktními hudebními prostředky ilustrovat to dobré i to špatné v nás. A to je největší přínos nového alba Kristiny Fialové, která hermeneuticky ponornější cestou dospěla blíž k poznání nejen sebe sama a své kulturní identity, ale také k jasnému, interpretačně dokonale výstižnému názoru.
https://vltava.rozhlas.cz/martinu-hindemith-works-viola-7674493
Český Rozhlas 3 - Vltava - Album dne 11/2018
Hindemith and Martinů make for a well-matched pair in this viola disc, with a sonata and a larger-scale work apiece. The former’s Sonata, Op.11 No.4 was his first for his own instrument, at which he excelled as an international soloist and chamber player, and it has retained its place as one of his most outgoing and splendidly conceived sonatas. The excellent Czech player Kristina Fialová plays it with acumen and intelligence, not least in the second movement’s theme and variations, which is wittily and athletically pointed, and in the deft dynamics of the finale. Here her restrained refinement is matched by flowing elegance and pianist Martin Levický plays with comparable assurance.
Musicweb International 1/2019

"…Milovníci temného, sametového zvuku violy si vychutnají tuto skvělou nahrávku královny české violy Kristiny Fialové …"

Klassik

"…violistka Fialová je všeobecně oceňovaná za svůj výrazný interpretační projev, který vyzařuje temperamentem, brilantní tónovou kulturou a inteligencí celkové výstavby. Její dokonalá technika a obrovská muzikalita na sebe nenechaly dlouho čekat…"

Ostravan

"…Kristina Fialová má sametový tón perfektní nejen pro lyrické pasáže…"

Gramophone