Aktuálně

VÁCLAV HUDEČEK 70 na ČT art

26. 12. 2022 Česká televize připravila záznam koncertu VÁCLAV HUDEČEK 70, který se bude vysílat na ČT art od 20.55 hodin.

Koncert Filharmonie Bohuslava Martinů proběhl k oslavě významného životního jubilea jednoho z nejproslulejších českých houslových virtuózů Václava Hudečka, který v červnu 2022 oslavil 70. narozeniny.

V rámci slavnostního programu se na pódiu Kongresového centra Zlín po boku Václava Hudečka představily další hvězdy české hudební scény: violistka Kristina Fialová, pěvci Lada Bočková a Jiří Brückler. Nemohl chybět ani Český filharmonický sbor Brno vedený Petrem Fialou. Celý koncert byl řízen pod taktovkou šéfdirigenta zlínské filharmonie Roberta Kružíka.

Záznam koncertu https://www.ceskatelevize.cz/porady/14959352378-vaclav-hudecek-70/

MVSON 2022

4. ročník Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala 2022 proběhl ve dnech 29.9. – 2.10. v Praze. Kompletní výsledky a rozhovor s violistkou a zakladatelkou soutěže Kristinou Fialovou na webu rádia Classic Praha zde

Rozhovor na Klasice Plus

Rozhovor pro server Klasika plus zde

Recenze na koncert s Václavem Hudečkem 12.6.2022

Na abonentním koncertě Českého filharmonického sboru Brno zazněla mj. Koncertatní symfonie W. A. Mozarta v podání Václava Hudečka, Kristiny Fialové a Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou dirigenta Roberta Kružíka.

Klasika Plus recenze

 

Záznam závěrečného koncertu festivalu Smetanovské dny

Záznam závěrečného koncertu festivalu Smetanovské dny (24.3.2022):

Kristina Fialová – viola, Plzeňská filharmonie, Tomáš Brauner – dirigent

J. Teml – Koncert pro violu a orchestr (světová premiéra), začátek 41:45

https://vltava.rozhlas.cz/zaznam-koncertu-tomas-brauner-ridi-plzenskou-filharmonii-na-smetanovskych-dnech-8739847

Recenze na koncert se Severočeskou filharmonií 28.4.2022

Na abonentním koncertu Severočeské filharmonie zazněl virtuózní Koncert pro violu a orchestr Miklóse Rózsi v podání Kristiny Fialové, Severočeské filharmonie Teplice a dirigenta Petra Vronského.

https://operaplus.cz/severoceska-filharmonie-teplice-si-k-folklornimu-veceru-prizvala-violistku-kristinu-fialovou/?fbclid=IwAR0McLwLS1mTKzmQXo-aqA0EW1vd8Rr6UGXkCHyYUP5Elay13Ad4tbMO47U

 

Koncert pro Impuls naživo i živě!

Koncert pro Impuls 2022 – živě v kostele sv. Šimona a Judy a naživo na Facebooku i YouTube – 20.4. od 19h.

Koncert můžete sledovat zde https://m.youtube.com/watch?v=s097DPKCGNw&feature=youtu.be

 

 

 

 

 

Koncert pro Impuls 2022

Milí přátelé, srdečně vás zveme na Koncert pro Impuls 2022! 20.4. od 19h, kostel sv. Šimona a Judy, Praha. Přijďte s námi podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou. Těšíme se na vás!

Recenze na závěrečný koncert festivalu Smetanovské dny

Na závěrečném koncertě festivalu Smetanovské dny zazněla světová premiéra Koncertu pro violu a orchestr Jiřího Temla v podání Kristiny Fialové, Plzeňské filharmonie a Tomáše Braunera

https://www.klasikaplus.cz/reflexe-2/item/7025-v-plzni-skoncil-42-rocnik-festivalu-smetanovske-dny-hrala-plzenska-filharmonie

"…Milovníci temného, sametového zvuku violy si vychutnají tuto skvělou nahrávku královny české violy Kristiny Fialové …"

Klassik

"…violistka Fialová je všeobecně oceňovaná za svůj výrazný interpretační projev, který vyzařuje temperamentem, brilantní tónovou kulturou a inteligencí celkové výstavby. Její dokonalá technika a obrovská muzikalita na sebe nenechaly dlouho čekat…"

Ostravan

"…Kristina Fialová má sametový tón perfektní nejen pro lyrické pasáže…"

Gramophone