Kuhlau – Piano Quartets (2014)

Fridrich Kuhlau – Piano Quartets no.1 & no.2

Copenhagen Piano Quartet (Beneditke Damgaard – violin, Kristina Fialova – viola, Adam Stadnicki – cello, Neel Teilmann – piano)

Friedrich Kuhlau was the most cosmopolitan personality in Danish music at the beginning of the 19th century. A creative, forward-looking and extremely productive composer, he rarely let his pen lie idle. The two piano quartets recorded on this CD by the young Copenhagen Piano Quartet are major works from the composer’s most artistically fertile decade, besides testifying to Kuhlau’s own brilliance as a pianist.

"…Berliozův Harold v Itálii zazněl netypicky na úvod a v jeho violovém partu se zaskvěla Kristina Fialová, vynikající mladá sólistka, která dokázala vytvořit patřičně zasněnou atmosféru sytým znělým tónem a absolutní zvukovou vyrovnaností a kázní bez sebemenších zaváhání, třesů či poryvů…"

Město hudby 2/2016

"…Vytříbený vkus Kristiny Fialové koresponduje s jejím interpretačním přístupem ke zvoleným skladbám a dává možnost uplatnění jejímu temperamentu, přirozené virtuozitě a procítěnému tónu…"

časopis Harmonie 10/2015

"…Poté vstoupila na scénu současná královna české violy Kristina Fialová a vzkřísila v Ostravě hudbu jednoho z největších filmových skladatelů…"

Ostravan 3/2015