Introduction (2015)

M. Rózsa: Introduction and Allegro, Op. 44

V. Godár: O Crux – Meditaton

K. Penderecki: Cadenza, Sarabande

A. Khachaturian: Sonata – Song

I. Stravinsky: Elegy

S. Bodorová: Dzha More

 

 

Kristina Fialová – viola

Recenze

...Vytříbený vkus Kristiny Fialové koresponduje s jejím interpretačním přístupem ke zvoleným skladbám a dává možnost uplatnění jejímu temperamentu, přirozené virtuozitě a procítěnému tónu. Nástroj ovládá technicky zcela suverénně a nenechává nikoho na pochybách o svém talentu...

Celá recenze
Harmonie 9/2015
...Much here is meditative, and some things are explicitly melancholy, but the effect is not muted or mournful. Fialová has been well served by her engineers in a familiar recording venue in Prague, and it’s clear from this disc that she is an inquisitive, thoughtful and expert instrumentalist...
Musicweb International

"…Berliozův Harold v Itálii zazněl netypicky na úvod a v jeho violovém partu se zaskvěla Kristina Fialová, vynikající mladá sólistka, která dokázala vytvořit patřičně zasněnou atmosféru sytým znělým tónem a absolutní zvukovou vyrovnaností a kázní bez sebemenších zaváhání, třesů či poryvů…"

Město hudby 2/2016

"…Vytříbený vkus Kristiny Fialové koresponduje s jejím interpretačním přístupem ke zvoleným skladbám a dává možnost uplatnění jejímu temperamentu, přirozené virtuozitě a procítěnému tónu…"

časopis Harmonie 10/2015

"…Poté vstoupila na scénu současná královna české violy Kristina Fialová a vzkřísila v Ostravě hudbu jednoho z největších filmových skladatelů…"

Ostravan 3/2015