Humoresque (2017)

Ludwig van Beethoven – Duet „With Two Eyeglasses Obligato“ WoO 32 E flat Major

Antonín Dvořák – Humoresque no. 7

Roman Haas – Duo no. 1*; Variations on a Folk song*

Petr Fiala – Dialogues*

Adam Skoumal – The Beauty and the Beast*

Astor Piazzolla – La Calle 92

* world premiere recording

Kristina Nouzovská Fialová – viola

Petr Nouzovský – violoncello

Recenze

Humoresque manželů Nouzovských je možno poslouchat v několika rovinách. Tou první je samozřejmě samotná hudba, kterou charakterizuje spíše romanticky znějící, případně vtipem nabitý esprit. Druhou je samotná interpretační stránka obou umělců, která ukazuje zcela jedinečné technické i výrazové dispozice, svědčící o mistrovství a schopnosti proniknout k podstatě každé skladby a vyhmátnout z ní ty nejdůležitější aspekty. CD Humoresque poskytuje dostatek dostatek zábavy, invence a hlavně spontánní radosti z muzicírování.
Hudební Rozhledy 11/2017

"…Berliozův Harold v Itálii zazněl netypicky na úvod a v jeho violovém partu se zaskvěla Kristina Fialová, vynikající mladá sólistka, která dokázala vytvořit patřičně zasněnou atmosféru sytým znělým tónem a absolutní zvukovou vyrovnaností a kázní bez sebemenších zaváhání, třesů či poryvů…"

Město hudby 2/2016

"…Vytříbený vkus Kristiny Fialové koresponduje s jejím interpretačním přístupem ke zvoleným skladbám a dává možnost uplatnění jejímu temperamentu, přirozené virtuozitě a procítěnému tónu…"

časopis Harmonie 10/2015

"…Poté vstoupila na scénu současná královna české violy Kristina Fialová a vzkřísila v Ostravě hudbu jednoho z největších filmových skladatelů…"

Ostravan 3/2015