Aktuálně

Nové CD „Humoresque“

Nové CD „Humoresque“ vychází u společnosti ArcoDiva. CD obsahuje skladby pro violu a violoncello převážně věnové interpretům – Kristině Fialové a Petru Nouzovskému.

Více informací naleznete zde: http://www.arcodiva.cz/cz/vydavatelstvi/katalog-nahravek/vazna-hudba/cd-203/

img_20170607_120316

Rozhovor pro Český Rozhlas 3 – Vltava, Telefonotéka

Co to znamená pořídit si nový nástroj a sžít se s ním? V případě violistky Kristiny Fialové to není viola lecjaká, nese značku „Carlo Antonio Testori – Contrada 1745.“ Když si ji Kristina pořídila, věděla, že krásný zvuk bude vykoupen tvrdou dřinou. Teď ale ví, že to stálo za to.

Číst více

Recenze v Hudebních rozhledech 6/2016

… v pravém slova smyslu „něhyplná“ krása tónu violy, kreativní agogika a neutuchající proměny dynamiky a tempa daly Hindemithově hudbě nový posluchačsky přitažlivý rozměr…

Číst více

Harold v Itálii 2/2016

…Berliozův Harold v Itálii zazněl netypicky na úvod a v jeho violovém partu se zaskvěla Kristina Fialová…

Číst více

"…Berliozův Harold v Itálii zazněl netypicky na úvod a v jeho violovém partu se zaskvěla Kristina Fialová, vynikající mladá sólistka, která dokázala vytvořit patřičně zasněnou atmosféru sytým znělým tónem a absolutní zvukovou vyrovnaností a kázní bez sebemenších zaváhání, třesů či poryvů…"

Město hudby 2/2016

"…Vytříbený vkus Kristiny Fialové koresponduje s jejím interpretačním přístupem ke zvoleným skladbám a dává možnost uplatnění jejímu temperamentu, přirozené virtuozitě a procítěnému tónu…"

časopis Harmonie 10/2015

"…Poté vstoupila na scénu současná královna české violy Kristina Fialová a vzkřísila v Ostravě hudbu jednoho z největších filmových skladatelů…"

Ostravan 3/2015