Rozhovor na rádiu Proglas 28.12. 2018

Hosty poslední letošní Oktávy budou v pátek 28. prosince 2018 od 16:55 Kristina Fialová Nouzovská a Petr Nouzovský. Jak jejich jména napovídají jde o manžele, takže budeme hovořit nejen o jejich umělecké tvorbě, ale např. i o slavení vánočních svátků.

Violistka Kristina Fialová Nouzovská pochází z rozvětvené hudební rodiny. A i o tom si budeme povídat. Violoncellista Petr Nouzovský je spolu se svojí manželkou představitelem nové, vynikající generace hudebníků. V nedávné době spolu natočili CD Humoresque, které obsahuje kromě několika klasických skladeb samé novinky. A z tohoto CD si pustíme některé skladby.

Celý rozhovor zde:

https://www.proglas.cz/program/detail-poradu/2018-12-28-16-55-00/?fbclid=IwAR30tLMKmnJT8fYQp6xdeDL8yx4CHNX2ea3kRVH68M4IZFT_zngoZvmlLUg

"…Berliozův Harold v Itálii zazněl netypicky na úvod a v jeho violovém partu se zaskvěla Kristina Fialová, vynikající mladá sólistka, která dokázala vytvořit patřičně zasněnou atmosféru sytým znělým tónem a absolutní zvukovou vyrovnaností a kázní bez sebemenších zaváhání, třesů či poryvů…"

Město hudby 2/2016

"…Vytříbený vkus Kristiny Fialové koresponduje s jejím interpretačním přístupem ke zvoleným skladbám a dává možnost uplatnění jejímu temperamentu, přirozené virtuozitě a procítěnému tónu…"

časopis Harmonie 10/2015

"…Poté vstoupila na scénu současná královna české violy Kristina Fialová a vzkřísila v Ostravě hudbu jednoho z největších filmových skladatelů…"

Ostravan 3/2015